Garwolin

Borowie: sołectwa ze wsparciem z MIAS

Region Śr. 18.05.2022 11:24:49
18
maj 2022

Samorząd gminy z powodzeniem pozyskuje środki pozabudżetowe na realizację inwestycji infrastrukturalnych. Wykonywane są też mniejsze zadania ze wsparciem finansowym z Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw, jak wyposażenie placu zabaw czy modernizacja oświetlenia ulicznego.

W skład gminy Borowie wchodzi 19 sołectw i wszystkie korzystały ze środków finansowych budżetu województwa mazowieckiego w ramach Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw. Ostatnio samorząd pozyskał dotację na zakup urządzeń na plac zabaw w miejscowości Słup Drugi.

- Do tej miejscowości zostaną zakupione i zamontowane urządzenia zabawowe w postaci huśtawek, karuzeli oraz zjeżdżalni dla najmłodszych mieszkańców. Planowany koszt tego zadania, to kwota 20 tys. zł, pozyskana dotacja wynosi 10 tys. zł. Sołectwo to nie dysponowało dotychczas miejscem do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu dla swoich mieszkańców, stąd też podczas zebrania sołeckiego została podjęta decyzja przez mieszkańców o potrzebie utworzenia placu zabaw- mówi wójt Wiesław Gąska. W ubiegłym roku samorząd gminy ze środków sołectwa zakupił działkę pod urządzenie placu zabaw, który został ogrodzony i w tym roku będzie zakup i montaż urządzeń zabawowych. Drugim zadaniem realizowanym w ramach MIAS będzie modernizacja oświetlenia ulicznego we wsi Kamionka, gdzie zamontowanych zostanie pięć słupów oświetlenia ulicznego, okablowanie linii a także montaż sześciu opraw oświetleniowych... - Chciałbym zaznaczyć, że zasady udzielania dotacji w ramach programu MIAS określają zgłaszane zadania tylko raz i podwójnie nie można tego zgłaszać, stąd też w tym roku zakończymy realizację zadań w ramach MIAS, ponieważ mamy tylko 19 sołectw i wszystkie z tego programu otrzymały dotacje dzięki uprzejmości zarządu województwa mazowieckiego - dodaje gospodarz gminy i sugeruje, by w miarę możliwości zmienić zasady udzielania dotacji.

Więcej w rozmowie Waldemara Jaronia z wójtem Wiesławem Gąską.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook