Garwolin

Garwolin: razem na rzecz bezpieczeństwa

Region Czw. 05.01.2023 11:47:43
05
sty 2023

„Garwolińska Strefa Bezpieczeństwa” - to projekt realizowany przez miasto Garwolin we współpracy z Policją, klubem seniora oraz miejskimi jednostkami kulturalnymi i placówkami oświatowymi, którego założeniem było wzmocnienie bezpieczeństwa w miejscach publicznych i podnoszenie świadomości społeczeństwa na temat społecznych zagrożeń oraz jak zapobiegać tym niebezpieczeństwom. Wzięło w nim udział blisko 800 uczestników.

 - Ostatnie 2 miesiące ub. roku upłynęły pod hasłem bezpieczeństwa. Dzięki współpracy z Komendą Powiatową Policji w Garwolinie, klubem seniora, naszymi jednostkami kulturalnymi i placówkami oświatowymi, dzięki otrzymaniu dofinansowania ze środków wojewody, w ramach Rządowego program ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem Bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka, byliśmy w stanie zrealizować projekt „Garwolińska Strefa Bezpieczeństwa”. Po przeprowadzeniu diagnozy środowiska lokalnego, wydzielone były 3 obszary, w których należało poprawić bezpieczeństwo lub zwiększyć świadomość społeczeństwa miasta Garwolina w zakresie szeroko rozumianego bezpieczeństwa...- mówi burmistrz Garwolina Marzena Świeczak.

Trzy moduły „ Bezpieczna kobieta”, „Bezpieczny senior” i „Dziecko w sieci” - to szereg działań, które były realizowane w mieście Garwolin. - Jako policjanci jesteśmy zadowoleni z tego, że takie działania mogły pozwolić na wzrost świadomości społecznej, wpłynęły też na rozwój osobisty i na umiejętność komunikacji potrzeby w razie pomocy, zapobieganie wykluczaniu społecznemu - artykułuje rzecznik prasowa KPP mł. asp. Małgorzata Pychner. Największą popularnością wśród uczestników projektu cieszyły się zajęcia z samoobrony, które prowadziło trzech policjantów. - Z grupą seniorów oraz kobiet przeprowadzaliśmy zajęcia doskonalenia sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia z użyciem niebezpiecznego narzędzia o obrony przed tym narzędziem. Kobiety, jak również seniorzy bardzo zaangażowani byli w kształcenie swoich umiejętności obronnych...- dodaje asp. Tomasz Szczepaniak. - Bardzo potrzebne były te wszystkie warsztaty, dlatego, że seniorzy znaleźli się w szczególnej sytuacji, okres wojny, pandemii, wszystko to spowodowało, że ludzie starsi zaczęli mieć taką wielką nieufność do świata, do życia, szerzące się oszustwa, a spotkania, warsztaty, szczególnie samoobrony, wizażu powodowały, że seniorzy nabierali większej pewności siebie...- tłumaczy przewodnicząca Klubu Seniora w Garwolinie Grażyna Makulec.

Więcej w materiale Waldemara Jaronia: POSŁUCHAJ



WJ/Garwolin [ja]
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.