Garwolin

Gmina Garwolin: inwestycyjna końcówka roku

Region Śr. 23.11.2022 09:00:30
23
lis 2022

W gminie Garwolin zakończona została budowa 13 km dróg i wkrótce ogłoszone zostanie postępowanie przetargowe na kolejne 13 km. Trwa poprawa infrastruktury sportowej w Michałówce, a przy sprzyjających warunkach atmosferycznych ulice Sosnowa w Górkach i Spokojna w Rudzie Talubskiej zostaną jeszcze w tym roku zmodernizowane.

- Zakończyliśmy budowę 13 km dróg na terenie gminy Garwolin. Lada moment będziemy ogłaszali przetarg na kolejne 13 km, prawdopodobnie to będzie początek przyszłego roku, chociaż w planach mieliśmy teraz ogłosić przetarg, ale niestety, weszła trochę zmieniona ustawa odnośnie waloryzacji umów z przedsiębiorcami i chcemy, żeby gmina w późniejszym etapie nie dokładała do całej inwestycji środków, ponieważ i tak już jest problem z kształtowaniem się całego budżetu. Środki, które w naszym budżecie były co roku planowane, teraz, przy wzroście cen są coraz większe i musimy pewne ograniczenia robić, dlatego każda złotówka jest dla nas istotna - mówi wójt Marcin Kołodziejczyk.

Ogłoszony został i rozstrzygnięty przetarg na dwie drogi w miejscowości Górki i Ruda Talubska, a przy okazji dokonana zostanie naprawa ul. Leśnej po robotach kanalizacyjnych. - Mam nadzieję, że pogoda pozwoli, żeby jeszcze w tym roku szybko te nawierzchnie zostały położone, bo wiem, że to jest duży problem korzystania z takiej infrastruktury przez mieszkańców - dodaje wójt, który zadowolony jest z postępu prac przy inwestycji sportowej w Michałówce i liczy, że z końcem roku uda się ogłosić przetarg na rozbudowę ośrodka zdrowia w Woli Rębkowskiej.

Więcej o realizowanych w gminie inwestycjach, z wójtem Marcinem Kołodziejczykiem rozmawia Waldemar Jaroń. 

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.