Garwolin

Gmina Parysów inwestuje

Region Czw. 08.12.2022 08:52:51
08
gru 2022

Inwestycje za przeszło 23 mln zł realizował w ostatnich dwóch latach samorząd gminy Parysów. Dzięki środkom pozyskanym z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład i samorządu Mazowsza nadrabiane są inwestycyjne zaległości, szczególnie dotyczy to infrastruktury drogowej.

Gmina Parysów jest najmniejszą w powiecie garwolińskim, ale dzięki dobrej współpracy wójt Bożeny Kwiatkowskiej z radnymi gminy oraz skutecznemu, w miarę posiadanych możliwości, pozyskiwaniu środków zewnętrznych, realizowanych jest wiele inwestycji. - 5 grudnia odebraliśmy 4 duże drogi, które zostały przebudowane na terenie gminy Parysów w miejscowościach Żabieniec, Wola Starogrodzka, Łukówiec i Kozłów. Koszt przebudowy dróg o długości ponad 6,6 km, to ok. 5,4 mln zł. Bardzo się cieszymy z remontu tych dróg, bo takiej długości dróg w ostatnim czasie, ze względu na brak funduszy, gmina nie zrealizowała. Dzięki Polskiemu Ładowi te inwestycje powstały, za co jeszcze raz chciałabym podziękować na ręce marszałek Marii Koc i naszym parlamentarzystom za okazaną pomoc- mówi wójt. W przyszłym roku planowany jest jeszcze większy zakres robót drogowych, bo z Polskiego Ładu gmina dostała wsparcie na przebudowę odcinków dróg w Parysowie, Choinach, Stodzewie, Starowoli i dwie w Woli Starogrodzkiej. Wartość inwestycji, to 6,3 mln zł, a poprawionych zostanie 7 km dróg. 7 mln zł kosztować będzie głęboka termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej w Parysowie. - Też takiej inwestycji w ostatnim czasie nie mieliśmy. Pozyskaliśmy pieniądze z urzędu marszałkowskiego, za co chciałabym serdecznie podziękować marszałek Janinie Ewie Orzełowskiej za pozytywne zaopiniowanie wniosku – artykułuje wójt. Zakończenie inwestycji w połowie przyszłego roku. Remontowane są też strażnice.

Dzięki dobrej współpracy samorządów gminnego Parysowa i Starostwa Powiatowego w Garwolinie, kilkanaście dni temu oddano do użytku drogę powiatową – ulicę Borowską, a jeszcze w tym roku zakończona zostanie przebudowany odcinek drogi powiatowej Parysów – Poschła.

Więcej w rozmowie Waldemara Jaronia z wójt Bożeną Kwiatkowską. POSŁUCHAJ
WJ/Parysów [ja]
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.