Garwolin

Zasiadały: nowy samochód dla strażaków /ZDJĘCIA/

Region Pon. 16.05.2022 08:24:33
16
maj 2022

Gminne obchody Dnia Strażaka w Miastkowie Kościelnym, tym razem zorganizowano w Zasiadałach, gdzie miejscowej jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej przekazano nowy, średni samochód ratowniczo- gaśniczy. Były odznaczenia dla wyróżniających się druhów, podziękowania i gratulacje.

Uroczystości rozpoczęły się mszą św. celebrowaną w miastkowskim kościele pod przewodnictwem proboszcza parafii, ks. kan Ireneusza Głowackiego. Współkoncelebransami byli proboszcz parafii w Wilczyskach ks. kan. Krzysztof Uściński i ks. kan. Adam Turemka, który w homilii wiele mówił o poświęceniu strażaków w niesieniu pomocy innym. - Gdy czytamy na sztandarach strażackich „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek”. To właśnie zawołanie to, które przypomina o tym, ze wielbimy Pana Boga przez nasze czyny. Dobre czyny, które świadczą o tym, że chcemy pomagać sobie nawzajem - artykułował.

Po nabożeństwie uczestnicy uroczystości przejechali na teren strażnicy OSP Zasiadały, gdzie kontynuowano celebrę. Po oficjalnym przekazaniu kluczyków od lekkiego samochodu ratowniczo- gaśniczego jednostce i poświeceniu go przez ks. Uścińskiego, wójt gminy i jednocześnie prezes ZOGm ZOZP RP w Miastkowie Jerzy Jaroń powiedział, że Dzień Strażaka w gminie jest „tradycyjnie potwierdzeniem i wyrazem szacunku oraz uznania dla bezinteresownej służby na rzecz bezpieczeństwa naszej gminy osób potrzebujących tej pomocy”.

- Wasza postawa i zaangażowanie zasługują na najwyższe słowa wdzięczności. To wy, strażacy, na dźwięk syreny zostawiacie swoje sprawy rodzinne i prywatne, niesiecie pomoc ludziom jej potrzebującym. Władze naszej gminy mają wysoką świadomość potrzeby wspierania działalności OSP na swoim terenie, m.in. poprzez doposażanie jednostek w sprzęt pożarniczy- powiedział prezes Jaroń. Przekazany jednostce OSP Zasiadały lekki samochód ratowniczo - gaśniczy kosztował 280 tys. zł, w tym 200 tys. zł pochodziło z budżetu gminy, a 80 tys. zł to dotacja samorządu Mazowsza.

Odznaczenia i podziękowania

Prezes ZOP ZOSP RP w Garwolinie Waldemar Sabak i wiceprezes Wiesław Gąska uhonorowali dh dh Tomasza Borkowskiego, Karola Smułkę i Marka Odziemczyka z OSP Zwola Brązowymi Medalami za Zasługi dla Pożarnictwa, a dh dh Cezaremu Rosa z OSP Wola Miastkowska, Zbigniewowi Bakiera z OSP Zgórze oraz Sławomirowi Sitkowi z OSP Przykory- odznaki Strażak Wzorowy. Podziękowania od strażaków z Zasiadał otrzymali wójt Jerzy Jaroń, radni gminy Miastków Kościelny, zastępca wójta Sławomir Rusak, skarbnik Elżbieta Sitek, inspektor ds. koordynacji projektów inwestycyjnych, rozwoju infrastruktury i zamówień publicznych Wioletta Ulrich-Juś.

Gratulacje i podziękowania przekazali strażakom i władzom samorządowym gminy Miastków Kościelny poseł Grzegorz Woźniak, kierownik siedleckiej delegatury MUW Anna Kaszuba, która odczytała również okolicznościowy grawerton od senator Marii Koc, radna sejmiku mazowieckiego Joanna Bala, prezes ZOP ZOSP RP w Garwolinie Waldemar Sabak, zastępca komendanta powiatowego POP w Garwolinie mł. bryg. Tomasz Biernacki. Dyrektor WORD w Siedlcach Radosław Strzaliński w imieniu samorządu Mazowsza, oprócz powinszowań przekazał strażakom z Zasiadał piłę spalinową, Życzenia od starosty garwolińskiego Mirosława Walickiego i przewodniczącego RP Waldemara Trzaskowskiego odczytał i mundur strażacki przekazał wiceprzewodniczący Kazimierz Sionek.

Oprawę muzyczną uroczystości zapewniła orkiestra dęta z Miastkowa Kościelnego, konferansjerkę prowadził asp. Marcin Cichecki, a o smaczny poczęstunek zadbały panie z miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich.

Relację zaś przygotował Waldemar Jaroń.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook