Bieg na pożegnanie wakacji – Grand Prix Ziemi Garwolińskiej

Sport Śr. 08.09.2021 11:36:08
08
wrz 2021

Blisko 100 osób wzięło udział w pierwszym biegu X edycji Grand Prix Ziemi Garwolińskiej. Młodzi i dorośli miłośnicy biegania rywalizowali o miejsca na podium, pokonywali samych siebie, a co najważniejsze czerpali z tego ogromną radość. Kolejna okazja do wspólnego biegania już w październiku.

Grand Prix Ziemi Garwolińskiej to cykl czterech biegów organizowanych przez Stowarzyszenie Truchtacz.pl oraz Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Impreza, której celem jest przede wszystkim popularyzacja biegania i aktywizacja społeczności lokalnej cieszy się dużą popularnością. Dzięki różnym dystansom dopasowanym do możliwości uczestników w imprezie mogą wziąć udział dzieci już od przedszkola, młodzież i dorośli.

Po raz drugi biegi Grand Prix Ziemi Garwolińskiej odbywają się na terenach przy zbiorniku retencyjnym w Garwolinie. W ostatnie niedzielne popołudnie na trasie pięciu biegów znów pojawiły się całe rodziny. W sumie wystartowało blisko 100 zawodników w różnym wieku – najmłodsi mieli 2 lata. Rywalizacja była niezwykle zacięta w każdej kategorii wiekowej. Jedni walczyli o miejsca w klasyfikacji, inni pokonywali własne ograniczenia, osiągając życiowe wyniki na mecie. Ważniejsza od miejsc na mecie była jednak dobra zabawa i wspólna aktywność całych rodzin, dlatego każdy, kto ukończył bieg otrzymał pamiątkowy medal.

Najlepsi w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymali dyplomy, które wręczył sekretarz Garwolina Cezary Tudek.

Bieg główny na 5 km wygrał Mateusz Kondej z czasem 15:23. Drugie miejsce wśród mężczyzn zajął Robert Świecak – 16:36, a trzecie – Daniel Sierżyński 18:55. Najlepsza wśród kobiet była Daria Paśnicka z czasem 18:01, która zajęła także 3. miejsce w klasyfikacji generalnej. Drugie miejsce na podium wywalczyła Iwona Oleksiak – 20:28, a trzecie – Agata Szaniawska – 20:31.

Najszybszy w kategorii 50+ był Jacek Górzkowski, przed Pawłem Muchą i Wojciechem Lidzbarskim. Jedyną kobietą w tej kategorii była Hanna Wiśnicka, która od wielu lat startuje w Grand Prix Ziemi Garwolińskiej.

Do ostatnich metrów walczyli najmłodsi amatorzy biegania. W sumie w czterech biegach wystartowało ponad prawie 60 dzieci. W najmłodszej grupie wiekowej triumfowali: Helena Wolska, Alicja Masny, Anna Mazek oraz Franciszek Turek, Franciszek Kowalczyk i Mikołaj Krupop. W drugiej grupie miejsca na podium zajęli: Jakub Oleksiak, Tomasz Wąsik, Filip Trajer oraz Zuzanna Turek, Michalina Makulec, Lilka Krupop. W kolejnym biegu najszybsi byli: Mateusz Kołonierzak, Bartosz Głowala, Konrad Sowa oraz Tosia Masny, Aleksandra Ślińska i Maja Michalec. Ostatni bieg wygrał Szymon Kołnierzak. Drugi był Piotr Lis. Za nim na metę wbiegły Maria Latuszek, Gabriela Makulec i Zofia Stankiewicz.

Kolejny bieg w ramach X Grand Prix Ziemi Garwolińskiej odbędzie się 10 października.