Robert Świecak zwycięzcą XI Grand Prix Ziemi Garwolińskiej

Sport Sob. 15.10.2022 10:27:36
15
paź 2022

Cztery biegi, a na starcie blisko 500 zawodników w każdym wieku. Tak w liczbach wyglądało tegoroczne, XI Grand Prix Ziemi Garwolińskiej, które zakończyło się „Biegiem Spadających Liści”. Zwycięzcą całego cyklu został Robert Świecak, najlepsza wśród kobiet to Agnieszka Flont, a najliczniejszą grupą zawodników były dzieci.

- Kończymy tegoroczny cykl biegów z ogromną satysfakcją i radością, że tak wiele osób zdecydowało się wziąć udział w tym wydarzeniu. Nie zawsze było łatwo, nie zawsze pogoda dopisywała, dlatego tym bardziej gratulujemy wszystkim, którzy stanęli na starcie. Mamy nadzieję, że dzięki Grand Prix Ziemi Garwolińskiej w wielu osobach obudzi się pasja biegania – mówi Jarosław Kargol, dyrektor Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.

Grand Prix Ziemi Garwolińskiej to cykl 4 biegów organizowany przez Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie oraz Stowarzyszenie Truchtacz.pl od 2012 roku. Podczas każdych zawodów odbywa się bieg główny dla dorosłych na dystansie 5 km oraz 4 biegi towarzyszące dla dzieci na dystansach dostosowanych do ich możliwości. Tegoroczny cykl rozpoczął się w maju. Kolejne biegi odbyły się w czerwcu i we wrześniu, a wielki finał – 9 października. W każdych zawodach wystartowało ponad 100 osób. Najliczniejszą grupą zawodników były dzieci – najmłodsi biegacze mieli zaledwie 2 lata.

- Niezmiennie naszym głównym celem jest pokazanie, że bieganie może być świetną okazją do wspólnego, aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu dla całych rodzin. I statystyki pokazują, że nam się to udaje. Z roku na rok w Grand Prix Ziemi Garwolińskiej uczestniczy coraz więcej osób w każdym wieku. I mamy nadzieję, że w przyszłym roku znów powiększymy to grono. Już teraz zapraszamy do udziału w dwunastej edycji cyklu – zachęca Michał Kopik, prezes Truchtacz.pl.

Najlepsi z nagrodami

„Bieg spadających liści” był ostatnim biegiem w tegorocznym cyklu. W swoich kategoriach wiekowych triumfowali: Nina Kępka, Dominik Zieliński, Zuzanna Turek, Wojciech Belka, Lidia Czarnecka, Konrad Sowa, Karolina Kałaska, Wojciech Grzegrzółka. Kategorię OPEN wygrał Robert Świecak, a najlepszą kobietą była Iwona Oleksiak. W kategorii 50+ triumfowali Hanna Wiśnicka i Paweł Mucha.

Pełna klasyfikacja czwartego biegu

Ci, którzy wzięli udział przynajmniej w trzech biegach całego cyklu zostali sklasyfikowani w klasyfikacji generalnej i mieli szansę powalczyć o miejsca na podium. Zwycięzcą całego cyklu został Robert Świecak. Drugi był Marcin Karwowski, a trzeci – Bartek Garnek.

I miejsce wśród kobiet zajęła Agnieszka Flont, która wyprzedziła Iwonę Oleksiak (II miejsce) oraz Monikę Ochnik (III miejsce). W kategorii 50+ zwyciężył Paweł Mucha. Na drugiej pozycji uplasował się Zenon Michalik, a na trzeciej – Jacek Górzkowski.