Tomasz Kotlarski brązowym medalistą Mistrzostw Polski Młodzików

Sport Wt. 18.05.2021 14:54:00
18
maj 2021

W dniach 29 kwietnia - 2 maja w Głubczycach zostały rozegrane Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików w badmintonie. W zawodach wystartował zawodnik MKS Garwolin Tomasz Kotlarski.

Zawodnik wystąpił w grach podwójne. Był rozstawiany w drabince turniejowej z nr 5/8 i zaczynał swoje mecze od drugiej rundy.

W grze podwójnej chłopców w parze z Szymonem Turskim z klubu MKS Orlicz Suchedniów w ćwierćfinale, po zaciętym meczu, wygrali z parą rozstawianą z nr 3/4, w setach 2:1. Mecz półfinałowy przegrali 0:2. Zawodnik MKS Garwolin stanął na najniższym stopniu podium.

W grze mieszanej, w parze z Antoniną Cybulką z klubu CT Arena Hawel Academy Poznań, po wygranym 2:0, ale wyrównanym meczu z parą z Suwałk zameldował się w ćwierćfinale. Tutaj trafili na parę rozstawioną z nr 1 - mecz ten przegrali w setach 15:21 i 20:22, ich rywale zdobyli tytuł Mistrzów Polski.

Źródło: FB/ MKS Garwolin