Zrobili to! Znamy zwycięzców Duathlonu „Zrób to sam”

Sport Śr. 05.05.2021 07:24:54
05
maj 2021

Mariusz Leszek został zwycięzcą tegorocznej edycji Duathlonu Garwolińskiego w formule „Zrób to sam”. Mimo mało sprzyjającej pogody na pokonanie 27,5 km potrzebował niespełna 65 minut. Wśród pań najlepsza była Agnieszka Przech-Fus, a klasyfikację mieszkańców powiatu garwolińskiego wygrał Kamil Zawadka.

W związku z pandemią i obowiązującymi ograniczeniami zaplanowany na 1 maja Duathlon Garwoliński odbędzie się w późniejszym terminie. Na start w imprezie organizowanej przez Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie oczekuje 100 zapisanych zawodników. Ci, którzy chcieli sprawdzić swoje siły mogli w ostatnią sobotę wziąć udział w zawodach w formule „Zrób to sam”.

Mimo słabej aury, 20 śmiałków pokonało biegiem 7,5 km i przejechało na rowerze 20 km. Każdy w wybranej przez siebie lokalizacji i o dogodnej godzinie. Aby wziąć udział w rywalizacji wystarczyło tylko mieć zainstalowaną aplikację umożliwiającą rejestrację czasu i dystansu. Zawodnicy przesłali organizatorowi swoje wyniki i na ich podstawie przygotowano klasyfikację.

Najliczniejszą grupę zawodników stanowili członkowie klubu Towarzystwa Biesiadno-Sportowego i to właśnie ich zawodnik triumfował w tegorocznej rywalizacji. Kategorię OPEN wygrał Mariusz Leszek, który bieg ukończył w 30 min. i 55 sek., a dystans trasy rowerowej pokonał w 33 min. i 38 sek. Zwycięzca ukończył całe zawody z wynikiem 64 min. i 33 sek. Drugi „na mecie” był Andrzej Ignatowicz z czasem 66 min., a trzeci – Maciej Kwiatkowski – 68 min. i 42 sek.

Najlepsza wśród pań była Agnieszka Przech-Fus z czasem 72 min. i 2 sek. Drugie miejsce zajęła Agnieszka Flont z czasem 77 min. i 52 sek., a trzecie – Agnieszka Gustaw z czasem 98 min. i 51 sek.

W klasyfikacji mieszkańców powiatu garwolińskiego pierwsze miejsce zajął Kamil Zawadka (68 min. i 55 sek.). Drugi był Robert Makulec (72 min. i 31 sek.), a na trzecim miejscu znalazł się Piotr Dziubak (73 min. i 37 sek.).

Do laureatów poszczególnych kategorii trafią pamiątkowe statuetki.